25.7 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 11, 2022

Sakarya “MÜSİAD”ın 25. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerine katıldı

- REKLAM -

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri; Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Müstakil Sanayici ve işadamları Derneği’nin 25. Kuruluş Yıldönümü programına katıldı.

Müstakil Sanayici ve işadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 25. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen özel kutlama programı, bir dizi etkinliklerle İstanbul Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ın misafirperverliğinde Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı da katıldığı programa; Sakarya’dan Şube Başkanı Ahmet Genç, MÜSİAD Sakarya Başkanı Ahmet Genç, Kurucu Şube Başkanı ve Kızılay Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, ikinci Dönem Başkanı Mehmet Aracı, Yönetim Kurulu üyeleri, Genç MÜSİAD ve üyeler katıldı.

GENÇ: “Geleceğin “Pırlanta Şehri” Sakarya için azim ve gayretle çalışma heyecanı içerisindeyiz”

MÜSİAD’ın 25. Yılı nedeniyle bir açıklama yapan Şube Başkanı Ahmet Genç; “MÜSİAD Sakarya şubesi olarak, ülkemiz ve 25 yıllık geçmişi olan camiamızdan almış olduğumuz bu güçlü destek ile Sakarya’da da 17 yıldır hizmet veriyoruz .Almış olduğumuz bu güçlü destek bizi mutlu etmiş büyük bir inanç ve azim vermiştir. MÜSİAD anlayış ve irfanının vermiş olduğu ufukla; geleceğin “Pırlanta Şehri” Sakarya için azim ve gayretle çalışma heyecanı içerisindeyiz. Kadim medeniyet kültürümüzün biçimlendirdiği; Ahilik kültür ve irfanından süzülmüş, sosyal ve manevi sorumluluk anlayışımız çalışmalarımızın temelini oluşturacaktır. MÜSİAD olarak önümüzdeki çalışma döneminde; İş dünyasına dönük faaliyetlerimiz yanında Eğitim ve Sosyal politika alanında kurumsal ve etkin çalışmalar planlamaktayız. Bu anlayış içerisinde, Sakarya’da sosyal politikalar çerçevesinde faaliyet gösteren kamu Kuruluşları ve Sivil toplum örgütlerinin güçlü bir destekçisi olmayı hedeflemekteyiz. Yetimlerimiz, yaşlılarımız, özürlülerimizin destekçisi; kimsesizlerin ise kimsesi olmak istiyoruz” diye konuştu.

MÜSİAD’ın yeni logosu

25. yılına özel kurumsal kimlik çalışması gerçekleştiren MÜSİAD, yeni logosu ile logosunun hikâyesini hologram teknolojisi kullanarak davetlilere ve basına duyurdu. Yeni logo davetliler tarafından beğenildi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), 25. yılına özel etkinlikler kapsamında ‘MÜSİAD 25. Yıl Belgeseli’ni ilk defa etkinlikler kapsamında kutlamaya katılan davetlilerine izletti ve büyük beğeni kazandı. Ayrıca programa katılan davetlilere, belgesel filminin yanı sıra; Prestij Kitabı olan ‘Türkiye’nin Yüz Akı’ kitabı, ‘25. Yılın Hikayesi’ kitabı, Çerçeve Dergisinin son sayısı ve MÜSİAD yeni logosunun bulunduğu rozet hediye edildi.

OLPAK: “25 yıldır Türkiye’de, ekonominin ve ticaretin gelişmesinde, etkin rol oynadık”

Başkalarının hayallerinin parçası olmayı reddeden, müstakillik fikrine gönül vermiş 12 işadamı, 25 yıl önce kurulan MÜSİAD’ın 25 yıldır Türkiye’de, ekonominin ve ticaretin gelişmesinde, etkin rol oynadık. Kurulduğumuz günden beri, hür düşünceyi savunduk. Ülkemizin ekonomi politikalarının, dünya ekonomisiyle bütünleşmiş bir şekilde oluşturulmasına katkı sağladık. MÜSİAD, ilklerin uygulayıcısı oldu. Sosyal hayattan ekonomiye, ticaretten uluslararası politikaya kadar, geniş bir yelpazede, milletimize hizmet ediyoruz. MÜSİAD, bu dağınıklığı ve tek sesliliği ortadan kaldırmak üzere bir antitez olarak değil, tez olarak, gündeme geldi ve iş âlemine, yeni bir soluk verdi, ufuk çizdi. Hayalleri olmayanlar, başkalarının hayallerinin parçası olur. Başkalarının hayallerinin parçası olmayı reddeden, müstakillik fikrine gönül vermiş 12 işadamı, 25 yıl önce, Türkiye ile sınırlı olmayan bir işbirliğinin çatısını kurdu. Aslında bu, bir başlangıç değil, bir diriliş hareketiydi” dedi.

Son Haberler

Diğer Haberler