28.7 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

‘SAKARYAGİAD’ın tek amacı iş insanlarına hizmet etmektir’

- REKLAM -

Kısa zamanda oluşturduğu sinerji ile dikkatleri üzerine çeken SAKARYAGİAD Kurucu Başkanı Gökhan KORKMAZ SAKARYAGİAD’ın kuruluş amacı ve yol haritasını açıkladı.

Gökhan KORKMAZ ‘SAKARYAGİAD; dil, din, ırk, mezhep veya siyasi görüş ayrımı olmamak sızın bir araya gelen iş insanlarının derneğidir. Tek amacı vardır; bölgesinde ve ülkesinde ekonomi tabanlı bir sivil toplum kuruluşu olarak iş insanlarına hizmet etmektir.

Bu süreçte yol haritamızda programımız;
* 12 aya yayılı toplam 12 eğitim faaliyetleri ile iş insanlarının eğitilmesi konusunda çalışmalar yapacaktır. Bunu da sadece üyelerinin değil üye olmayanlarında faydalandığı bir eğitim faaliyetine çevirecektir.

* Sakarya’nın bütün ilçelerinde hız kesmeden devam eden üye kazanımı ile bölge iş insanlarının da sosyal, kültürel ve ekonomi alanında da ihtiyaçlarına cevap arayacaktır. İlçe başkanlıkları ile başlattığı faaliyetlerde bu amaca yönelik geliştirilecektir.

* Oluşturacağı iş platformları ile üyeler arası ticari faaliyetlerin gelişimi konusunda çalışmalar yapacaktır ve her üyenin istifadesine olabilecek ticari birliktelikleri sürdürecektir. ilçeler ve merkez arasındaki ticari bağları oluşturacaktır. Bunun için oluşturulacak internet sitesi portalından üyelerimiz yararlanırken de iş birliktelikleri oluşacaktır. kendi içerisinde oluşturduğu komisyonlar ve meslek komiteleri ile bu amaçlara yönelik hız kesmeden çalışamlar devam edecektir.

* Üyelerimiz TÜGİK tarafında düzenli gerçekleştirilen iş zirvelerinde 100’ün üzerinde derneğin 8 federasyona bağlı üyeleri ile iş birliktelikleri için sık sık bir araya getirilecektir. Üyelerimiz ticaretini bölgesel olmaktan çıkaracaktır.

* 12 ay boyunca her ayın bir günü düzenli devam edecek üyelerin katıldığı istişare toplantıları ile her meslek grubu ve iş insanının düşüncelerini dinlediğimiz çözüm odaklı bir sivil toplum kuruluşu olunacak ve bu programlar ile üyeler arası iletişim arttırılacaktır. Her üyenin görüşünün değerli olduğu bir dernek çalışma programı sürdürülecektir.

* Kazanan iş insanlarının içinde bulunmasını arzuladığımız sosyal sorumluluk projeleri ile çözüm gerektiren hususlarda yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerine yer verilecektir. Gerekli koşullarda oluşturulacak komisyonlar ile bu sosyal yardım projeleri sürdürülecektir.

* Başta üyelerimizin çoğunluğunun üye olduğu ticaret ve sanayi odamız SATSO olmak üzere ilimizde bulunan birçok kurumun düzenleyeceği faaliyetlerde de dernekçe yer alıp, kurumlar ile birlikte yürütülecek çalışmalarda tüm gücümüz ve enerjimiz ile Sakarya’ya faydalı olacak çalışmalarda aktif olup, güç birliktelikleri oluşturulacaktır.

Kısaca SAKARYAGİAD tüm Sakarya’da iş insanlarının bir arada olmak isteyeceği gerçek anlamda çalışan bir dernek olacaktır. Biz bunu hayal etmiyoruz, yol haritamız olarak belirledik ve taahüt ediyoruz.

Bunun için SAKARYAGİAD yönetim kurulu, gelişim kurulları ve ilçe başkanları ile hizmet etmek için hazır bir dernektir’ dedi.

Son Haberler

Diğer Haberler