İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Sakarya’nın Tarım ve Hayvancılık Vizyonuna Katkı Sağlayacak Projeler Geliştiriyoruz’

STB tarafından yazılan “Sakarya’da Tarım ve Hayvancılık Sektör Analizi ve Öneriler Raporu ” Projesi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2015 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında, TR42/15/DFD/0042 referans numarası ile Sakarya Ticaret Borsası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından (MARKA) imzalandı.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete imzalanan proje ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. Cevdet Mete “Sakarya’da Tarım ve Hayvancılık Sektör Analizi ve Öneriler Raporu ” Projesi ile bölgedeki diğer sektör araştırmalarına temel teşkil edeceklerini söyleyerek, Sakarya’ nın tarım ve hayvancılık alanında markalaşmasını ve tanınırlığını artırmak, yenilikçi ürünler ile tarım ve hayvancılıkta inovasyon fırsatlarını göstererek ülkede farkındalık yaratmış olmayı hedefliyoruz’’ dedi.

Mete; Sakarya’da Tarım ve Hayvancılık Sektör Analizi ve Öneriler Raporu ” Projesi ile bölgesel ve ülkesel politika yapıcılar için yeni planlama, teşvik, destek, hibe plan ve programlarına ışık tutarak, devlet tarafından uygulanan desteklemelerle ülke tarım ve hayvancılığına ve üretici gelirine fayda sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete “Günümüzde demokrasi ile yürütülen tüm ülkelerde olduğu gibi, sivil toplum örgütlerinin ülke tarım ve hayvancılık politikalarının oluşumuna da katkı sağlaması, tarım ve hayvancılık politikalarının oluşturulmasında önem taşımaktadır. Konu ile ilgili uzmanlar tarafından saha araştırmaları yapılarak, kooperatiflerin, üniversite, tarım ve hayvancılık ile ilgili her türlü dernek ve sivil toplum örgütünün temsilcilerinin görüşleri alınarak “Sakarya’da Tarım ve Hayvancılık Sektör Analizi ve Öneriler Raporu ” tarım ve hayvancılık politikalarının oluşmasına baz oluşturacaktır. Ayrıca hazırlanan bu raporun şu an ilimizim ve Bakanlığımızın gündeminde olan Sakarya’nın tarım vizyonunun belirlenmesinde büyük katkı sağlayacağını düşünmekteyim. Çünkü yapacağımız saha araştırmaları ve çalıştaylarla hedef kitlenin sorunları derinlemesine araştırılarak bölgesel ve ülkesel politika yapıcılar için yeni planlama, teşvik, destek, hibe plan ve programlarına ışık tutacak veriler elde etmeyi planlamaktayız.

Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete; ‘Sakarya Ticaret Borsası olarak, bölgemizde tarım ve hayvancılık sektöründe geniş kapsamlı araştırma yaparak “Sakarya’da Tarım ve Hayvancılık Sektör Analizi ve Öneriler Raporu” Projesini yürütecek olmaktan heyecan ve gurur duyuyoruz’ dedi.

 

Untitled-1

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın