25.7 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 11, 2022

SAÜ’de “Sektörle Buluşma Günleri” devam ediyor

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği tarafından gerçekleştirilen “Sektörle Buluşma Günleri” etkinliği bahar yarı yılında da tekrar başladı.

Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyelerinden , BAYAR PROJE’nin sahibi Cengiz Bayar bu dönemin ilk konuşmacılarından biri olarak derslere girdi.Ders öncesi sektör temsilcileri ve öğretim üyeleri ile bir araya gelinip geçen dönemde yapılan etkinliğin değerlendirilmesi yapıldı. Sakarya Üniversitesi, diğer üniversitelere göre daha fazla öğrenciye uygulama alanları sunuyor . Bu çerçevede, öğrenciye üniversite dışında, okudukları mühendislik bölümleri ile ilgili iş alanlarında çalışma imkanı sağlanıyor. Böylece öğrenci hem okuyor, hem çalışıyor hem de para kazanmış oluyor. Sadece mühendis olarak mezun olmakla kalmıyor, sonrasında bir iş koluna ait bilgileri pratik olarak öğrenmiş oluyor. İnşaatın her alanında çimentosundan tuğlasına kadar bir işçi gibi bilgi sahibi oluyorlar.
Sonrasında öğrenciler ile bir araya gelen Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz BAYAR, meslek hayatı boyunca edindiği tecrübeleri onlarla paylaştı. İş hayatına atıldıklarında karşılarına çıkabilecek muhtemel sorunlara karşı nasıl bir tutum içinde olacaklarına dair ipuçları verdi. Özel müteahhitlik işlerinden, Kamu müteahhitliğine kadar bu sektördeki birikim ve deneyimlerini öğrenciler ile paylaştı. Etkinlik, Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Hocalarından, Yrd.Doç.Dr.Osman KIRTEL’in katılımları ile soru cevap şeklinde son buldu.

Son Haberler

Diğer Haberler