22.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

ST Endüstri Zirveleri 2021’e ertelendi

- REKLAM -

Bu yıl Ekim ayında düzenlenmesi planlanan ST Endüstri Zirveleri; Robot Yatırımları, Endüstri 4.0 Uygulamaları, Enerjisini Üreten Fabrikalar ve Proses Zirvesi tüm taraflarla yapılan yoğun istişarelerin ardından 2021 yılına ertelendi.

Bir ST Endüstri Medya şirketi olan ‘ST Alternatif Fuarcılık’ tarafından organize edilen ve çok sayıda sivil toplum örgütü tarafından desteklenen ST Endüstri Zirveleri, yaşanan salgın riski ve yeni normal ile ortaya çıkan fırsatlar arasında en doğru kararı verebilmek için tüm taraflarla yoğun istişarelerin ardından 2021 yılına ertelendi.

ST Endüstri Medya, yıllardır üstlendiği ‘Fayda odaklı yayıncılık ve organizasyon hizmetleri’ kapsamında, koronavirüs etkisiyle oluşan belirsizlik ortamında da yine sektör menfaatleri için çok yoğun çalışmalar yürüttü. Organizasyonun tüm taraflarından yazılı görüşler topladı. Görüş beyan eden potansiyel ziyaretçilerin çoğunluğu, ”Zirveleri yapın” önerisinde bulundu. Katılımcı firmaların ise yarıdan fazlası önce, ”Erteleyin” görüşü beyan etmişti ancak, ziyaretçilerden gelen olumlu saha verileri sonrası yüksek oranda fikirler değişti ve her 4 zirvenin katılımcılarından yüzde 72’si, ”Bu yıl zirvelerin yapılması faydalı olabilir, biraz daha bekleyelim” görüşünü paylaştı.

Ardından, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından günlük açıklanan verilerin yeniden yükselişe geçmesiyle katılımcı firmaların tedirginliği yeniden arttı. Ağustos ayının son haftasında, ”Bu yıl zirveleri erteleyelim” görüşü beyan eden katılımcı firma sayısı yarı yarıyı geçince, ST Endüstri Medya yine tüm taraflarla son durumu değerlendirdi ve katılımcı firmaların yazılı görüşlerini alarak zirveleri 2021 yılına ertelediğini açıkladı. ST Endüstri Zirveleri 2021 yılında yine Ekim ayında düzenlenecek.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler