22.5 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 16, 2021

TOBB Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi Toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi, Meclisten sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi’nde, Colgate Palmolive Temizlik Ürünleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Pura yeniden Başkanlığa seçildi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay yaptığı konuşmada,“Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisinin Değerli Üyeleri, Sizleri şahsım ve TOBB Yönetim Kurulu adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sizlere Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını iletmek isterim. Daha önce eşi benzeri görülmemiş bir duruma şahitlik ediyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgınla karşı karşıyayız.

Bizler de TOBB olarak sürecin başından beri Oda Borsalarımız ve Sektör Meclislerimizden gelen talepleri derleyerek Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde ilgili Bakanlıklara ilettik.Krizin başlangıcında Hükümetimize 70 maddelik bir öneri paketi sunmuştuk.Bunların tamamı neredeyse hayata geçirildi.Sayın Cumhurbaşkanımız sağ olsun, sayın Bakanlardan Allah razı olsun, ilettiğimiz sorunlar tek tek çözüldü, birkaç tane konu kaldı. Ticaret Bakanımız, Hazine ve Maliye Bakanımız ile yaptığımız toplantılarda sektörlerin yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini birebir ilettik.

Süreç çok dinamik, gündem sürekli değişmekte. Bu kapsamda sektör olarak yaşadığınız sıkıntıları meclis toplantılarımızı beklemeden TOBB’a iletebilirseniz, bizler de normalleşme sürecinde üzerimize düşen görevleri sürdürmeye devam ederek sizlerden gelen talep ve önerileri ilgili kurumlara iletmiş oluruz.

Yine bu süreçte biz de elimizi taşın altına koyduk, oda ve borsalarımız üyelerimizden topladıkları tüm kaynakları seferber ettik.Denizbank ile üyelerimize yönelik olarak Nefes Kredisi başlattık.Sadece yüzde 7,5 faizli, 2020’de geri ödemesi olmayan, 2021’de anapara ve faizin ödeneceği bir dönemi hayata geçirdik. Yakında kamu bankalarımız da inşallah buna katılacaklar. İnşallah bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız.

Değerli Meclis Üyeleri,bugün burada Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisimizin seçimli toplantısını gerçekleştirmek için bulunuyoruz. Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisimizin yeni dönemde de yapacağımız toplantılar ile sektöre yön vereceğine eminim. Seçimli toplantımızdan sonra bir bütün olarak çalışmamız sektörün lehine olacaktır. Diğer Meclislerden de tecrübe ettiğimiz üzere ancak bu yolla sektörel bütünlük sağlanmakta, yasa yapıcılar ikna edilebilmekte ve sektörlerin gelişimi için adım atılabilmektedir. İstişareler ve fikir alışverişleri bu platformda yapılacak, dışarıda birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye devam edeceğiz. Bu konuda siz Meclis Üyelerimizin göstereceği hassasiyete yürekten inanıyorum.

Değerli Üyelerimiz, Bugün Türkiye Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisinin Başkan ve Başkan Yardımcısını ayrı ayrı seçeceğiz.  Seçimlere başlamadan önce geçtiğimiz dönemki çalışmalarda yer alan başta Başkanlık Divanı olmak üzere tüm üyelere emekleri ve çalışmaları için teşekkür ederim.  Ayrıca değerli vakitlerini ayırıp toplantımıza katılan tüm üyelere teşekkürlerimi sunuyor, yeni çalışma döneminin hayırlı olmasını diliyorum.”

Günay’ın konuşmasının ardından, yapılan seçimlerde Meclis Başkanlığına Colgate/Palmolive Temizlik Ürünleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Pura, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Dalan Kimya Endüstri A.Ş. Ar-Ge Müdürü Sibel Tüzün oy birliği ile seçildi. Meclis Başkanı Pura ve Başkan Yardımcısı Tüzün, üyelere teşekkür ederek sektörü daha ileriye götürmek için yapılacak her çalışmaya severek katkı vereceklerini ifade etti.

-REKLAM-

Son Haberler

Diğer Haberler