4.7 C
İstanbul
Çarşamba, Şubat 21, 2024

TOBB’dan Konut Seferberliği Kampanyası’na 1 milyar TL

- REKLAM -

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde 365 Oda/Borsanın paydaşlığında deprem bölgesi için başlatılan Konut Seferberliği Kampanyası’na TOBB’un 1 milyar TL katkı sağlandığı duyuruldu.

TOBB İkiz Kuleler’de Başkan M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde düzenlenen Konut Seferberliği Basın Toplantısı’na, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ve TOBB Türkiye Sektör Meclis Başkanları ile online olarak Oda/Borsa Başkanları iştirak etti.

Başkan Hisarcıklıoğlu, İş Dünyası Konut Seferberliği kampanyasını hayata geçirmeyi kararlaştırdıklarını belirtirken, “Bu kapsamda, depremzedeler için kalıcı konutlar inşa edeceğiz. TOBB ve iştiraklerimizde, zorunlu olanlar dışında, tüm harcama ve yatırımlarımızı durdurduk veya erteledik. Tüm kaynaklarımızı bu hayırlı işe seferber ediyoruz. 1 milyar lira nakdi katkı vererek, Odalarımızla, Borsalarımızla, Sektör Meclislerimizle, Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımızla, yani camiamızın tamamıyla da, kampanyaya dahil oluyoruz. Onlar, 81 il ve 160 ilçede, bu işin önderliğini üstlenecek ve yerele yayılmasını sağlayacaklar. Ve şimdi buradan tüm iş dünyamızı ve hayırsever vatandaşlarımızı da bu seferberliğe davet ediyoruz. Unutmayalım ki, bizler el ele verdiğimizde, aşamayacağımız zorluk yoktur.

Gün, bir olma, beraber olma, kenetlenme günüdür. Gün Birlik Olma Günü’dür. Şehirlerimizi tekrar ayağa kaldırmak için destek verelim. Vereceğiniz destekle, depremzedelerin yarınlarına umut olalım.” dedi.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler