28.9 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Tolga Ballık ‘En Önemli Kural: İnanmak’

- REKLAM -

Sakarya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü ve 21 Gün 37 Derece İş Topluluğu tarafından ‘Yerelden Globale Bir Başarı Öyküsü: Gizem Frit” konulu bir etkinlik düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Gizem Frit Firmasının eski sahibi Tolga Ballık konuşmacı olarak katıldı. Tolga Ballık katılımcılara fabrikanın tarihçesi, gelişimi ve satış süreci ile firmanın nasıl globalleştiği konusundaki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Global ve uluslararası ticaret yapan bir şirkette çalışmanın en önemli kurallarından birinin İngilizce bilmek olduğunu söyleyen Ballık, “Benim size verebileceğim en önemli tavsiye İngilizce bilmeniz. Askerliğinizi yapmamış olabilirsiniz, tecrübeniz olmayabilir hatta üniversite mezunu olmasanız da bu işte İngilizce ve başka diller bilmek zorundasınız. Bunu üniversite okurken yapmanız çok önemli” dedi.

Girişimcilikte başarının en önemli kurulanın inanmak olduğunun altını çizen Ballık, “Kendinize çok uçuk hedefler koymadığınız sürece, yaptığınız işe inanmanız gerekiyor. Sizi yolunuzdan alıkoymak isteyenler, koyduğunuz hedeflere inanmayanlar olacaktır fakat siz onlara değil kendinize inanın. Bir de müşterilerinizle ilişkilerinizi mutlaka sıkı tutun. Onlarla iletişimi bizzat kendiniz kurun, onların özel günlerini, hatta tuttuğu takımı bilin. Bu size önemli bir avantaj sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Söyleşinin sonunda Ballık, öğrencilerin sorularına yanıt verdi. SAÜ Uluslararası Ticaret Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hakan Tunahan, Tolga Ballık’a teşekkür belgesi takdim etti.

Son Haberler

Diğer Haberler