28.7 C
İstanbul
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Türkiye’de tek firma ve Sakarya’da

- REKLAM -

MÜSİAD Sakarya Şubesi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Eyüp Tuncer tarafından 2007 yılında kurulan Nanokap Yüzey Kaplama ve Teknolojileri Şirketi; Savunma sanayinin göz bebeği Roketsan’ın kaplamaları ile Fatih Sultan Mehmet ve Haliç Köprüsü’nün kaplamalarını gerçekleştirerek, Sakarya’nın ismini tüm Dünya’ya duyurdu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi’nin Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Eyüp Tuncer, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Savunma sanayinin göz bebeği olan Roketsan firmasının üretmiş olduğu, Roket atar kundaklarının korozyona yönelik uygulamaları ile İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç Köprüsü’nün çelik tablaların korozyona yönelik kaplama çalışmalarının bünyesindeki şirketi olan Nanokap firması ile çözüm ortağı oldu. Dünya’nın püskürtme kaplama uygulamalarını gerçekleştirmek maksadıyla 2007 yılında MÜSİAD Sakarya Şubesi Yöneticisi Eyüp Tuncer tarafından Sakarya’da kurulan NANOKAP Yüzey Kaplama ve Teknolojileri Şirketi, 1000 metrekarelik alana kurulu fabrikasıyla termal sprey endüstrisindeki 22 yıllık tecrübe ve birikimini hizmet ve ticaret anlayışına endeksleyerek sektörel konjonktürde zirvedeki yerini almış, dünya standartlarındaki normlara uygun olarak korozyon ve aşınmaya karşı çözüm merkezi oldu.

Türkiye’de tek firma ve Sakarya’da
Firmanın temel faaliyet sahasını, yüzey kaplama ve teknolojileri oluşturduğunu ifade eden Eyüp Tuncer, “Spesifik olarak metal püskürtme tekniğinin (Metalizing Kaplama) profesyonel uygulayıcısı olan Nanokap, Türk sanayicisine önemli katkı sağlamaktadır. Özellikle büyük ebatlı malzemelerin korozyondan korunmasına yönelik uyguladığı Metalizing kaplama tekniği ile Savunma Sanayi, Enerji sektörü, Gemicilik sektörü ve ulaştırma sektörü başta olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir. Nanokap, günümüzün en gelişmiş Metalizing Kaplama teknolojisini kullanarak aşınma ve korozyona karşı uzun vadeli çözümler üreten, uzman kadrosuyla teknik destek sağlayan sanayicinin çözüm ortağıdır. Temel felsefemiz; kaliteli üretim, uygun maliyet, müşteri memnuniyeti ve zamanında iş teslimidir” diyerek şirketi hakkında bilgi verdi.

Son Haberler

Diğer Haberler