21.9 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 23, 2024

ÜNLÜ & Co, Euromoney Tarafından “Yatırım Bankacılığı” Kategorisinde Türkiye’nin Pazar Lideri Seçildi

- REKLAM -

 ÜNLÜ & Co, Euromoney Dergisinin ‘Market Leaders/ Pazar Liderleri’ sıralamasında ‘Yatırım Bankacılığı’ kategorisinde Türkiye Pazar Lideri olarak yer aldı.

ÜNLÜ & Co açıklamasına göre, şirket, geçen yıllarda başta M&A (Birleşme ve Satın Alma​​​​​​​) işlemleri olmak üzere sermaye piyasalarında yürüttüğü tutarlı ve etkili faaliyetler ile ‘Pazar Lideri’ olarak sıralamaya dahil edilirken, yapılan değerlendirmede 2021’in nisan ayından itibaren tamamladığı beş M&A işlemi ve konsorsiyum lideri olduğu başarılı Hitit Bilgisayar Hizmetleri AŞ halka arzının öne çıktığı görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mahmut Ünlü, ‘ÜNLÜ & Co olarak 1996’dan bu yana deneyim kazanan ve sektörün şekillenmesine katkı sağlayan bir yapımız var. M&A işlemlerinde Türkiye’nin lider kuruluşuyuz. Euromoney dergisinin ‘Market Leaders’ listesinde en üstte yer almak gurur verici.’ ifadelerini kullandı.

ÜNLÜ & Co’yu kurarken, 100 yıl sonra da varlığını sürdürecek, başarılı, lider, girişimci ruhunu koruyan bir finans kuruluşu oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Ünlü, şu değerlendirmede bulundu:

’27 yıllık deneyimimizle şirket satın alma ve birleşmelerinde, şirket halka arzlarında, özelleştirmelerde verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinde gösterdiğimiz önemli başarı, kurumsal müşteriler ile küresel fon kaynakları arasında kurduğumuz güvenilir ortaklıklar, ÜNLÜ & Co markasına yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da haklı bir itibar kazandırdı. Kuruluşumuzdan bugüne sermaye piyasalarında gelişimin öncüsü olma hedefiyle, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz birbirinden özgün finansal çözümlerle pek çok başarılı işleme imza attık. Ekiplerimiz ve uzman kadrolarımızla hem müşterilerimizin beklentilerine cevap vermek, hem de ülkemiz ekonomisine değer katmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Kişiye özel geliştirdiğimiz yatırım önerileri ve finansal ürünler ile müşterilerimiz için yüksek katma değer yaratırken, Türkiye sermaye piyasalarının derinleşmesinde de etkin rol oynadık. Sunduğumuz hizmetler ve geniş ürün yelpazemiz ile sermaye piyasalarına katkı sağlamaya devam ediyoruz. DAHA Yatırım Danışmanlığı ile nitelikli bireysel ve kurumsal müşterilere kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmeti sunuyor, müşteri portföyümüzü sürekli genişletiyoruz. Öte yandan dijitalleşme ve tabana yayılma stratejimiz çerçevesinde yeni dijital girişimimiz Piapiri’yi hayata geçirdik. Piapiri ile yatırımcılarımızın tek platformla yatırım yapmak için ihtiyaçları olan her şeye kavuşmalarını sağlayacak dijital bir ekosistem sunmayı amaçladık.’

Ünlü, ekipleri ve uzman kadrolarıyla hem müşterilerinin beklentilerine cevap vermek hem de ülke ekonomisine değer katmak için tüm güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler