29.3 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 18, 2022

‘Üreten her zaman onurlu yaşamıştır’

- REKLAM -

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu inşası tamamlanmış olan Başiskele Küçük Sanayi Sitesini ziyaret ederek, burada incelemelerde bulundu. 

Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Malkoç’un eşlik ettiği ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, yapılan işyerlerini tek tek gezerek, detaylı bilgi aldı. Büyükşehir ekiplerinin yol çalışmalarını da inceleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kalkınmanın böyle olduğuna inanıyoruz. Sizler çalışıyor, üretiyor, satıyor ve devlete vergi veriyorsunuz. Her zaman böyle güzel ve hayırlı işlerde vatandaşımızın yanınızdayız ve hizmetindeyiz. Üretmeden, çalışmadan kalkınma olmaz ve onurlu bir hayat sürülmez. Üreten her birey ve devlet her zaman onurlu yaşamıştır. Sizin gibi üreten vatandaşlarımızın başımızın üstünde yeri vardır” dedi.

“KENTİN DÖNÜŞÜMÜNÜ BERABER YAPTIK”

Başkan Karaosmanoğlu inceleme gezisinde, sanayi sitesinin yol konusunda gereken yardımlarının yapılacağını da ifade ederek, “Geçiş ve bağlantı yollarının yapılmasında yardımcı olacağız. Sizlerin üretime başlaması bizim için mutluluk kaynağıdır. Kentimizde dönüşümü esnafımızla ve vatandaşımızla beraber yaptık. Halkımız bize güvendi, bu güveni boşa çıkarmadık” şeklinde konuştu. Sanayi sitesindeki iş yerlerini de gezen ve üretilen ürünler hakkında bilgiler alan Başkan Karaosmanoğlu, burada çalışanlarla sohbet ederek işlerinde başarılar diledi.

BÜYÜKŞEHİR’İN ÖNEMLİ BİR KATKISI VAR

Başiskele Sepetlipınar Mahallesi’nde bulunan küçük sanayi sitesi 185 dönüm arazi üzerine kurulmuş olmasının yanı sıra 350 sanayi işyeri bulunuyor. 175 iş yerinin faaliyete geçtiği sitede Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir ekiplerinin asfaltlama çalışmalarını da yerinde inceledi. Önemli bir yatırıma destek vererek üretime katkı sağladıklarını aktaran Başkan Karaosmanoğlu, “Altyapı noktasında eksiği olmayan sitemizin su iletim hatlarında bir problem olmadığını gördük. Planlamada da kooperatifimize yardımcı olarak yatırımcımızın önünü açtık. Bizlerde önemli ölçüde sizlere destek verdik, vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Son Haberler

Diğer Haberler