25.6 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 28, 2022

UV Baskı Makinesi Nedir, Nasıl Satın Alınır?

- REKLAM -

Her geçen gün gelişen dijital çağda, matbaaların da aynı şekilde dijitalleştiği barizdir. Sadece bu alanda değil, reklam ajansları ve sektörlerde de ortaya çıkan dijital baskı, günümüzün tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Ancak burada önemli olan dijital baskı makinesinin nasıl satın alınacağıdır. İhtiyaçlarınıza en uygun yazıcıyı satın almanız gerekir.

Ancak bunun için ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeli, tüm detayları düşünmeli ve araştırma yapmalısınız. Bu kapsamlı araştırma olmadan istediğiniz kaliteyi elde edemeyebilirsiniz. UV baskı makinesi ile üretilebilen ürünler hakkında bilgi sahibi olmanız da gerekiyor.

Örneğin açık hava reklamcılığı, satış promosyonu, ahşap mobilya, cam seramik, metal, plastik, ambalaj vb. Herhangi bir sektörde faaliyet gösteriyorsanız ve ahşap, sunta, cam, fayans, köpük styrol, saat, iç içe masa, suni deri gibi sert zeminler için matbaa arıyorsanız, bunun için yapılmış bir UV pres seçin. Örneğin telefon kılıfı üreticisiyseniz kılıfa baskı makinesi seçmelisiniz.

Dijital Baskı Makinesi Çeşitleri

Her biri farklı model, fiyat ve özelliklere sahip onlarca dijital baskı makinesi bulunmaktadır. Bunlardan birini örnek vermek gerekir ise sıcak baskı makinesi modelidir. Bu nedenle hangisini alacağınıza karar verememeniz oldukça normaldir. İhtiyaçlarınıza en uygun türe karar verdikten sonra, temel olarak yeteneklerine ve maliyetine göre seçim yapabilirsiniz.

 Peki, tüm ucuz presler kötü mü, yoksa tüm pahalı presler iyi mi? Bir matbaanın maliyeti, ekipmana ve kullanım ömrüne bağlıdır. Bütçenizi aştığını düşünebilirsiniz ancak bunun uzun vadeli bir yatırım olduğunu unutmayın, rakiplerinizin önüne geçme fırsatınız ve sürekliliğiniz var. Ayrıca ihtiyacınızı karşılayan mürekkeplerin en iyi sonuçları verdiğinden emin olabilirsiniz.

Bu sorunlardan biri olduğu ortaya çıktı. Uzun süre kullanmak isterseniz modeli veya işlevi değil, mürekkebin detayları kullanımını etkiler. Alacağınız UV baskı makinesi fiyatları skalasını elbette belirlemelisiniz. Ancak matbaanın uzun vadeli bir yatırım olduğunu unutmayın. Kaliteli, uygun presler uzun vadede bütçenizi zorlamaz, ancak sırf ucuz diye satın aldığınız presler uzun vadede başınızı ağrıtabilir ve zarar verebilir.

Mürekkepleri Nasıl Seçmeliyiz? 

Çözücüler, UV ve lateks mürekkepler gibi fonksiyonlar dahil olmak üzere farklı mürekkep türlerini destekleyen ve çeşitli rulodan ruloya, düz yataklı, kombinasyon veya hibrit makineler vardır. Hibrit makine kullanıyorsanız Transfer baskı ürünleri kaliteli olmak zorundadır. Rulodan ruloya yazıcılar, gün boyu kâğıt veya vinil üzerine baskı yapan işletmeler için kullanışlıdır.

Tek bir yazıcıyla çok iş yapmak istiyorsanız, rulodan ruloya ve düz yataklı hibrit makine en iyi seçimdir. Ancak hibrit yazıcı satın alan birçok müşteri deneyimlerinde hibrit yerine özel düz yatak ve özel rulodan ruloya yazıcı kullanmayı tercih ettiklerini belirtmişlerdir. Transfer baskı makineleri son derece teknolojik ve ergonomik ürünler olmuştur. Transfer baskı ürünlerinin kaliteli ve güzel baskılı olmasını sağlayan makinelerdir. Bu makinelerde kaliteli mürekkep seçimi önem arz eder. UV baskı makinelerine ve kaliteli mürekkeplere Teknofinal sitesinden ulaşabilirsiniz.

Son Haberler

Diğer Haberler