15.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Yamaha genç yeteneklerin yanında olmaya devam edecek

- REKLAM -

Motobike İstanbul 2020, 20-23 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde motosiklet severleri ağırlıyor. 800 m2 alanda fuarın en gözde standı ile yeni modellerini görücüye çıkaran Yamaha, 44 adet motosiklet ve zengin aksesuar çeşitleri ile ilgi odağı oldu. Yamaha müziğin canlı performans sergilediği stantta Dünya Süper Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda mücadele eden ve 2020’de Pata Yamaha takımıyla birlikte yarışacak olan Toprak Razgatlıoğlu ve Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nda Türkiye’yi başarıyla temsil edecek Bahattin Sofuoğlu motosiklet tutkunlarıyla buluştu.

Kando felsefesi ile etkileyici tasarımlar ve öncü teknolojiler geliştirmeye odaklananYamaha, 2020 yılında da yeni projeleri ve modelleri ile sektörü heyecanlandırmaya devam ediyor. Yeni Tricity 300, ile yenilenen Tracer 700 veMT-25’in yanı sıra TMAX Tech MAX, FJR1300AE Ultimate Edition’ı ilk kez Motobike’da görücüye çıkaran Yamaha yoğunilgi ile karşılaştı. Yeni aksesuarları ve modelleri ile sektörde iddiasını sürdüren marka, 2020 yılı yaklaşımını ‘müşteriye yeni deneyimler sunarak sanatsal bir yaklaşımla yaşamını zenginleştirmek’ olarak belirledi.

Değişen müşteri ihtiyaçlarına göre farklılaşacağız…

Yeni projelerile 2020 yılında yeni hedeflere odaklandıklarını ifade eden Yamaha MotorTürkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever ‘üründen hizmet ve projelere yaptığımız her şey Kando felsefesine dayalıdırYamaha olarak bu felsefeyi benimsememizdeki amaç, tüm dünyada insanların yaşamını zenginleştiren sınırsız heyecan ve derin bir tatmin duygusu yaratma arzusudur. 2019 yılında sektörde fark yaratan, geliştiren ve yeni kullanıcıları sektöre kazandıran etkileyici hizmetler ve projeler gerçekleştirdik. Müşterilerimize satın alma anından satış sonrası hizmetlere kadar eşsiz deneyim yaşatmaya yönelik başlattığımız “Kurumsal DönüşümProjesi” VI’ı büyük oranında tamamladık. 2020 yılında yenilikçi yaklaşımlarla bayi ve müşteri tarafında hizmetlerimizi geliştirmeye ve iyileştirmeye daha fazla yöneleceğiz. Müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirleyip, iyi takip ederek ve ne istediğini önceden alarak maksimum hizmeti sunmaya odaklanacağız.2020 yılı yaklaşımımız ‘müşteriye yeni deneyimler sunarak sanatsal bir yaklaşımla yaşamını zenginleştirmek’ şeklinde. Bu yaklaşım, aslında üründen hizmete, yeni modellerden proje ve yatırımlara çok büyük bir vaadi ortaya koyuyor. Yamaha Motor Türkiye olarak yeni ürün ve modellerimiz, duygulara dokunan hizmet yaklaşımımız ve projelerimizle 2020yılında da iddialıyız. Gurur duyduğumuz mirasımızla, teknik kusursuzluğun, bestecilerin ve sanatçıların gösterdiği duygusal ifadenin birleşimini koruyoruz. Kando’nun mihenk taşı olan bu konsepte ‘Mühendislik Sanatı’ diyoruz.’ dedi.

2019 yılındayasal mevzuatlar ve vergi uygulamaları nedeniyle müşteri talebinde %7’lik bir düşüş yaşandı. Sektördeki bu daralma ne yazık ki beklenenden fazla oldu. 250 cc altı modellere uygulanan koruma politikası, pazarın gelişmesini ve sunulan ürünlerin çeşitliliğini kısıtlıyor. 2019 yılında Türkiye’deki motosiklet kullanıcıları daha düşük segment ürünlere yöneldi, 250cc altı ve özellikle 50cc ürünlere bir talep kayması yaşandı. Yamaha, Kando felsefesi doğrultusunda eniyi deneyimi sunma arzusu ile pazarın ihtiyaçlarına yönelik ürünleri müşterileri ile buluşturdu. Tüm segmentlerde pazar payları ve satış adetlerinde artış sağlayan Yamaha, 2019yılını yaklaşık %40 büyüme ve 14 bin adetlik satışla kapattı. Türkiye’de %9’luk pazar payına sahip olan marka, adet bazında 4, ciro bazında 2. sırada yeralıyor. Orta segmentte pazarı domine eden Yamaha, % 60’lık pazar payına sahip, satılan her 10 motosikletten 6’sı Yamaha marka… 2019 yılında pazar % 7küçüldü, 200 bin adet satış 150 bine düştü. Pazar büyüklüğü yaklaşık 1,5 milyarTL.

Yamaha güvencesi ile sektörde fark yaratan hizmet ve projeler

Yenilikçi çözümlerle tüketici ihtiyaçlarına doğru odaklanarak müşterileriyle sürdürülebilir ilişkiler kurmayı hedefleyen Yamaha garantiden, kasko ve finansman fırsatlarına kadar birçok hizmeti marka çatısı altında topluyor. Motosiklet severlerin tutkularını sınırsız kilometre güvencesine alarak uzatılmış Yamaha Garantisi hizmeti ile standart fabrika garantisini 5 yıla kadar uzatma imkanı sunuyor. AyrıcaYamaha Finans hizmeti ile satın alma süreçlerinde müşteriye kolaylık sağlayacak finansman destekleri ile uygun finansman fırsatları sunarak satın alma süreçlerinde müşterisinin yanında oluyor. Yamaha Kasko ise esnek koşullarda avantajlı kasko seçenekleri ve rekabetçi fiyatlarıyla geniş kapsamlı koruma sağlıyor.

Kenan Sofuoğlu ‘ilk yılımızda dünya pistlerine başarılı gençler kazandırdık’

Motobike 2020Fuarında Yamaha standında açıklama yapan Dünya Süper Sport Şampiyonu KenanSofuoğlu ‘Motosiklete ilgi her geçen yıl artıyor. Geçen yıl Yamaha Motor Türkiye ile birlikte başlattığımız bLU cRU ‘Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı’ ilk yılını başarı ile tamamladı. Çok büyük bir ilgi ile karşılaştık. Yaptığımız projelerin sonuçları iyi, ilgi yoğun olunca daha fazla motive oluyoruz. Böyle bir projeyi Yamaha’nın destekliyor olması gençlerin dünya pistlerinde yarışabilmeleri açısından çok önemli bir fırsat. Yamaha’nın verdiği destek sayesinde bir Türk sporcu dünya pistlerinde yarışma fırsatı buldu. Bu spora destek veren herkesin yanındayım ve genç yeteneklere sahip çıktığı için Yamaha’ya özellikle teşekkür etmek istiyorum .Biz sektörü geliştirmeye, yeni projeler ile gençlerin ilgisini artırmaya devam edeceğiz. 2020 yılından umutluyuz. Dünya Superbike Şampiyonası’nda mücadele edecek ve 2020’de PataYamaha takımıyla birlikte yarışacak olan Toprak Razgatlıoğlu ve Dünya Supersport 300 Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek Bahattin Sofuoğlu’n danbaşarılı dereceler bekliyoruz’ dedi.

Yamaha genç yeteneklerin yanında olmaya devam edecek

İlk yılındadünya pistlerinde yarışacak yeni bir yarışçı kazandıran Yamaha Motor’un yeni nesil yarışçı yetiştirme programı bLU cRU, 2020 yılında da yetenek arayışına devam ediyor. 2019 yılında yaklaşık 700 gencin başvurduğu program kapsamında, 72 genç Yamaha’dan uluslararası standartlarda eğitim alma fırsatı yakaladı. Yamaha Motor TürkiyeGenel Müdürü Bora Berker Cansever, 2020’de de devam edecek olan bLU cRU projesi ile ilgili ‘Yarışmak DNA’mızda var. Biz70 yıldır Yamaha olarak sınıfının en hızlı motosikletlerini üretip, yarışlar kazanıyoruz. Artık bu heyecanımızı genç yeteneklerle paylaşarak hayallerine dokunma fırsatı sunuyoruz. Dünya Şampiyonu yarışçılarla bir araya getirip, piste çıkmalarına, bu alanda eğitim almalarına destek oluyoruz. Bu gençler arasından başarılı olanlara uluslararası yarışlarda Türkiye’yi temsil etmeye kadar gidecek yolun kapılarını açıyoruz.’ dedi.

Yeni Tracer 700 Sport Touring sınıfında çığır açacak

Teknolojisive cesur tasarımıyla uzun mesafeli yolculuklarda konforlu bir sürüş keyfi sunan Tracer700, yenilenen tasarımıyla ilk kez Motobike’da meraklıları ile buluşacak. Sport Touring motosikletleri ailesine ait Tracer 700, dinamik bir yeni görünüm, sınıfındaki en iyi güç/ağırlık oranı, iyileştirilmiş ergonomi ve genel olarak daha yüksek donanım seviyesi ile geliştirildi. 689 cc2 silindirli CP2 motorun ilk Euro5 modelinden güç alan 2020 modeli, sport tourer konseptinde çığır açmaya hazırlanıyor.

Gelmişgeçmiş en agresif MT geliyor

İlk olarak 2013yılında piyasaya sürülen Hyper Naked segmentine ait ikonik MT-09, 2020 modelMT-25 ile birlikte radikal ve agresif yeni görünümüne kavuşuyor. Gelişmiş yeni teknolojilerin sağladığı avantajlar ve daha yüksek teknik özellikler ile daha güçlü hale gelen MT-25, yırtıcı bir görünüm veren ve damarlarındaki saf MTDNA’sını vurgulayan eğimli çift gözlü sinyal lambalarına sahip olan agresif yeni yüzü sayesinde gelmiş geçmiş en güçlü MT olarak dikkat çekiyor. Bu yeni nesil Hyper Naked’ın kalbinde, sınıfının en gelişmiş motorlarından biri olup, bazıtek silindirli modellere kıyasla daha düşük devirde çok daha yumuşak bir his sunan dengeli 2 silindirli bir yapılandırmaya sahiptir.

En yüksek performanslı sportif scooter: TMAXTech MAX

Sınırlarısürekli olarak zorlayan ve en yüksek müşteri beklentilerini bile aşan Yamaha,sınıfında lider sportif scooter TMAX Tech MAX’i daha yüksek performansladonatıyor. Daha güçlü hızlanma kabiliyeti sunan yüksek hacimli 560 cc motordangüç alan ve dinamik ve çevik yeni gövde tasarımına sahip 2020 TMAX, motosiklettarzı hız ve yol tutuşu sunan, üstün esneklik ve kullanıcı dostu çalışmaözellikleri olan, en yüksek performanslı sportif scooter olarak dikkat çekiyor.Sportif scooter segmentindeki tüm modeller arasında en yüksek standart donanımları sunan TMAX Tech MAX performans, statü, yol tutuşu, sürüş kalitesive işlev açısından en iyisini isteyen sürücüleri hedefliyor. Elektrikliayarlanabilir ön cam, hız sabitleyici, ısıtmalı elcikler ve sele, ayarlanabilirarka süspansiyon ile TMAX Tech MAX ile her yolculuk daha konforlu hale geliyor.

Tricity 300: Şehirdeki Enİyi Ulaşım Çözümü

UrbanMobility dünyasının öncü markası Yamaha, ilk olarak 2014 yılında piyasayasürülen Tricity 125’den sonra 2020’de yeni Tricity 300’ü piyasaya sunuyor. Trafikyoğunluğunun artması, yüksek ulaşım maliyetleri, pahalı otoparklar ve birçokşehirde yeni gelen ek sürüş ücretleri ile birlikte, günlük ulaşımı otomobil ileyapmak gittikçe daha zor ve maliyetli hale geliyor. Artık birçok kişi içinşehir merkezine kişisel araçları ile girmek uygulanabilir bir seçenek değil.Yüksek maliyetlerin yanı sıra, otomobil ile yapılan günlük yolculuklar zamanında boşa harcanmasına neden oluyor.

Yenitasarımda üstün bir çeviklik sunan hafif şasiye odaklanan Yamaha tasarımcıları,Tricity 300 ile iki veya üç tekerlekli araç deneyimi olmayan veya çok azdeneyimi olan yeni nesil sürücülere hitap ediyor.

FJR1300AE Ultimate Edition: Efsanevi motosiklete saygı duruşu

Touring modellerindemükemmellik açısından standartları belirleyen ve en iyi yüksek kapasiteli sporttourer modeli haline gelen FJR, özel bir boya ve çeşitli üst düzey özellikleresahip olan iki adet yeni 2020 yılı modeli ile sınıfındaki en kaliteli, heyecanverici deneyimi sunuyor. EU5’in devreye alınması nedeniyle, Yamaha efsanevimotosikletinin son nesli olan FJR1300AE Ultimate Edition’ı piyasaya sürüyor veçıkışından neredeyse 20 yıl sonra bu efsanevi motosiklete saygı duruşundabulunuyor.

FJRsürücüleri, bu yüksek donanımlı motosikletin sportif ancak asla eskimeyentarzını benimseyen deneyimli sürücülerdir. Yamaha’nın tasarım ekibi de yeni UltimateEdition renk düzeni ile motosikletin övgüyü hak eden özel karakterini korumakiçin özen gösteriyor. Karenajlar amaca uygun tourer görüntüsünü güçlendiren vemotosikletin aerodinamik hatlarını vurgulayan özel bir siyah renge boyanıyor.25 litrelik yakıt deposunun önünden arkasına devam eden kalın altın rengi şeritise etkileyici görüntüye katkıda bulunuyor. FJR logolu ve altın renkli hafif üçkollu alaşımlı jantlar, Ultimate Edition modellerine efsanevi statüsünü mükemmelbir şekilde aktaran özel ve dramatik bir görünüm katıyor.

- REKLAM -

Son Haberler

Diğer Haberler