16.7 C
İstanbul
Pazar, Kasım 28, 2021

Yeni ClinCheck yazılımı dijital tedavi planlamasını her yer ve her cihazdan erişim için buluta taşıyor

Align Technology, tescilli ClinCheck tedavi planlama yazılımının en son versiyonunu, Invisalign eğitimi görmüş ortodontistler için hazırlanmış tamamen dijital bir etkinlik olan Invisalign Scientific Symposium’da tanıttı. ClinCheck yazılımı doktorlara Invisalign tedavisi süresince planlanan diş hareketlerinin 3 boyutlu modelini sağlıyor. ClinCheck Pro 6.0 ise Invisalign dijital tedavi planlamasını buluta taşıyor, bu sayede güçlü ClinCheck tedavi planlama araçlarını doktorlara laptop, PC ve tablet gibi bir sürü platformdan, her yerde ve her zaman ulaşılabilir kılıyor. Bu sürüm, hastanın yüzünü 3 boyutlu Invisalign tedavi planı ile birleştirerek hastanın sahip olabileceği yeni gülüşün görüntüsünü yaratan dijital bir araç olan yeni ClinCheck “In-Face” görselleştirme aracını da kapsıyor.

ClinCheck ‘‘In-Face” özelliği doktorlara dijital tedavi planlamasında destek olmak ve hastalara kişiselleştirilmiş tedavi sonuçlarını görselleştirilmiş bir şekilde sunarak onların Invisalign tedavisinin faydaları konusunda daha iyi fikir sahibi olmalarını sağlamak için tasarlandı. ClinCheck ‘‘In-Face” görselleştirme iş akışı, Align’ın dijital tedavi platformunun 3 bileşenini bir araya getiriyor: Hasta fotoğrafları için Invisalign Fotoğraf Yükleyici, hastanın diş yapısının 3 boyutlu modeli için gereken verileri yakalamak için iTero intraoral tarayıcı ve ClinCheck Pro 6.0.

Align’ın İnovaston, Ürün ve Pazarlama Baş Yöneticisi ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Raj Pudipeddi konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: ‘‘Bulut tabanlı ClinCheck Pro 6.0 ve ClinCheck ‘In-Face’ Görselleştirme hekimlere sağladığımız uçtan uca dijital tedavi platformunun en yeni parçaları ve bulut tabanlı programlamanın kolaylığını, erişilebilirliğini ve görselleştirmenin gücünü temsil ediyor. 2 boyutlu bir yüz fotoğrafını 3 boyutlu tedavi planı ile birleştirerek hastaya özel kişiselleştirilmiş bir tedavi sonucu görseli yaratabilmek doktorların tedavi kabulü alması bakımından harika bir araç. ClinCheck Pro 6.0 ve ClinCheck ‘In-Face’ Görselleştirme hekimlerin dijital tedavi planlama deneyimlerini yeniden hayal etme amacıyla yapacağımız bir dizi yeniliğin ilkini temsil ediyor. 8 milyondan fazla Invisalign hastasının tedavisi sırasında edindiğimiz deneyim ve bilgi birikimi, tedavi planlama sürecini devamlı geliştirmemize ve piyasa lideri olarak pozisyonumuzu korumamızı sağlıyor.”

Almanya’nın Freiburg şehrinde çalışan Invisalign eğitimli Dr. Ahmad Hagar ‘‘ClinCheck ‘In-Face’ Görselleştirme doktor tedavi planlaması ve dijital uygulamamda hastalarla etkileşime geçmekte devrim niteliğinde bir araç” dedi ve ekledi: ‘‘Dişlerinin daha düzgün ve yeni halini kendi suratlarında görebilmeleri hastalar için kuvvetli bir duygusal bağ yaratıyor. Artık sadece dişlerinin nasıl yer değiştireceğini değil, aynı zamanda gülüşlerinin Invisalign tedavisiyle nasıl değişeceğini de gösterebiliyoruz.”

ClinCheck ‘‘In-Face” Görselleştirmeye ek olarak, ClinCheck Pro 6.0 kullanıcılara, doktorlara daha sezgisel bir tasarım gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlayan bir tedavi planlama çözümü sunar. Bu gelişmeler doktorların 3 boyutlu kontroller üzerinde değişiklik yapabilmelerine izin veriyor. Ek olarak kullandıkları araçla ilgili ipuçları ve ürün tanıtımı turu gibi yeni eğitici özellikler içeriyor. Son olarak, bulut tabanlı çözüm doktorların farklı cihazlarda esnek bir şekilde tedavi planı uygulayabilmesini sağlar ve ek indirmelere gerek kalmadan yazılımın en son versiyonunun mevcut olduğundan emin olur.

Bir uygulama indirmeye ve yüklemeye gerek olmadan doktorlar, hasta dosyalarına erişmek için Invisalign Doktor Sitesinde oturum açarak ClinCheck Pro 6.0’a erişebilecek. ‘‘In-Face” Görselleştirme’yi bulunduran ClinCheck Pro 6.0, 2020’nin üçüncü çeyreğinden itibaren kullanılabilir olacak.

-REKLAM-

Son Haberler

Diğer Haberler