24 C
İstanbul
Cuma, Eylül 17, 2021

Yeni Evinize Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Yeni bir eve taşınmadan önce yaşayacağınız güzel anılarınız doğru emin adımlar ile ilerlemek istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken bazı özel ayrıntılar bulunuyor. Yeni evinize taşınmadan önce değerlendirebileceğiniz bazı uygulamalar sayesinde son derece pratik bir şekilde bu süreci atlatabilirsiniz.

Fazlalıkları Ayırmak

Çok fazla kullanmadığınız kıyafetlerinizin bir kısmı ile vedalaşmanız gerekebilir. Eğer büyük bir yer kaplayan ve artık çok fazla tercih etmediğiniz giysileriniz var ise bunları mutlaka taşınma öncesinde ayırmalısınız. İhtiyacınız olabilecek giysilerinizi doğru şekilde kutulara yerleştirerek dolabınıza eklemek için hazır hale getirebilirsiniz.

Eski Eşyalar ve Yeni Düzen

Yeni bir ev artık yeni bir düzen anlamına gelir. Bu sebeple, mevcut olarak kullandığınız eşyaların yeni evinize uygun olup olmadığını da değerlendirmelisiniz. Yeni eviniz için eski eşyalarınız fazla geliyor ise mutlaka bu eşyalarınızı elinizden çıkarmalısınız. Taşındığınız ev eski evinize göre daha büyük ise ve depolama alanlarına sahipseniz bu eşyalarınızı yanınıza almayı da tercih edebilirsiniz.

Benzer veya Aynı Eşyalar

Aynı amaca hizmet eden birden fazla eşyaya sahipseniz daha rahat bir şekilde eşyalarınızın yeni adresinize taşınabilmesi için bazılarını ayırabilirsiniz. Ne kadar az eşya ile taşınırsanız nakliyat için ayıracağınız bütçenin de o ölçüde azalacağını asla unutmamalısınız.

Erken Hazırlık

Ortalama 1 hafta boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz eşyalarınızı ayırmaya ve hazırlamaya başlamalısınız. Kışlıklar, misafir yemek takımları, kitaplarınız ve aksesuarlarınız gibi özel tüm eşyalarınızı kategorilere ayırmanız taşındığınız yeni evinizde düzeninizi kurabilmenizi kolaylaştırır. Son dakikaya ne kadar az iş bırakırsanız daha az stresli bir şekilde bu süreci tamamlayabilirsiniz.

Taşınmayacak Eşyalar

Bazı eşyalarınızı yanınızda götürmek istiyor olabilirsiniz. Nakliyat firmasına teslim etmek istemediğiniz eşyalarınızı güvenilir şekilde saklamalısınız. Her bir eşya için ayrı ayrı kutular veya paketler tercih edebilirsiniz. Böylelikle sizin için maddi veya manevi değeri yüksek olan eşyaları güven altına almış olursunuz.

Nakliyat Firması Seçmek

Nakliyat firmalarını seçerken alanında tecrübeli olanları ön planda tutmalısınız. Evden eve nakliyat fiyatları seçeceğiniz firmanın hizmet politikaları ve hizmet kapsamlarına göre değişkenlik gösterebilir. Yalnızca fiyatları araştırarak değil, hizmet kalitesini ve türünü de göz önünde bulundurarak bir firma seçebilir ve yeni evinize taşınmaya başlayabilirsiniz.

-REKLAM-

Son Haberler

Diğer Haberler