İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeşil Nokta Projesi Nasıl işliyor?

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalar yürüten Ticareti Geliştirme Komisyonu tarafından başlatılan ve yaklaşık 1.5 yıllık bir hazırlık sürecinin ardından tamamlanan “Yeşil Nokta İndirimli Alışveriş Projesi” uygulama aşamasına geldi.

Projenin Amacı

Sakarya’nın ticaretini nasıl canlandırabiliriz? fikri ile yola çıkılan projede amaç, SATSO Üyeleri arasında yapılan alışverişlerde hem alırken hem de satarken kazanılan, kurumsal aidiyet duygusuyla üyelerin kendilerini ayrıcalıklı hissedebilmelerine katkı sağlamak.

Uygulama

Proje kapsamında Anlaşmalı Yeşil Nokta SATSO Üyeleri, SATSO üye kimlik kartını ibraz eden üyelere durumları ölçüsünde %5-%10-%15 veya istedikleri oranlarda indirim uygular.

Projeye dahil olan üyeler önce Üye İşyeri Sözleşmesini imzalar ve daha sonra SATSO tarafından firmanın http://www.yesilnokta.org.tr adresine girişleri yapılır. Veri tabanına kategorilerine göre kaydedilen üyeler ayrıca Facebook’da https://www.facebook.com/satsoyesilnokta/ adresinden, Twitter’da https://twitter.com/SATSOYesilnokta adresinden,SATSO’nun yayınladığı “Sakarya Ekonomi Dergisinde” ve Proje tanıtım esnasında “Billboardlarda” yine proje ile ilgili tanıtımları ve duyuruları yapılır.

“Yeşil Nokta İndirimli Alışveriş Projesi” ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

YEŞİL NOKTA NEDİR?

“YEŞİL NOKTA” Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının hazırlamış olduğu kendi üyeleri arasındaki indirimli alışveriş kampanyasıdır.

YEŞİL NOKTADAN KİMLER YARARLANIR?

“YEŞİL NOKTA” üye işyerlerinden Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası kimlik kartı olan herkes yararlanabilir.
Not: Farklı Ticaret ve Sanayi Odası üyeleride Yeşil Nokta indirimli üye kimlik kartını Sakarya Ticaret ve Sanayi Odamızdan alabilirler.

YEŞİL NOKTA İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ KAMPANYASI İÇİN ÜYE KİMLİK KARTI KİMLER ALABİLİR?

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üye işyeri yetkilileri talep ettiklerinde, üye kimlik kartını Sakarya Ticaret ve Sanayi Odamızdan alabilirler.

YEŞİL NOKTA NERELERDE VAR?
YEŞİL NOKTA İNDİRİMLERİNDEN NASIL YARARLANABİLİRİM?

“Yeşil Nokta” Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı olan üye işyerleridir.
Yeşil Nokta olabilmek için:
* Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı olmak,
* Fiyat etiketiyle çalışıyor olmak,
* Yeşil Nokta üye işyeri sözleşmesini imzalamış olmak,
* Yeşil Nokta yapıştırmalarını iş yerinde görünür bir yere yapıştırmak.

YEŞİL NOKTA ÜYE İŞ YERİ OLMAK NE KAZANDIR?

* Potansiyel bir müşteri kitlesine ulaşır,
* Üye iş yerinin bilinirliği artar,
* Üye iş yerine prestij anlamında katkı sağlanmış olur,
* Ücretsiz reklam ve tanıtım yapmış olur,

Üye iş yerleri Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi dergisinde ve www.satso.org.tr web adresinde yayınlanarak üyeler bilgilendirilir, işyerlerinin reklamı yapılmış olur.

YEŞİL NOKTA PROJESİNİN İŞLEYİŞ ŞEKLİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan ve üye kimlik kartı bulunan oda üyelerimizin Yeşil Nokta amblemlerini gördükleri işletmelerden işletmenin belirlediği oranda alışveriş yaptıklarında üye kimlik kartını göstererek indirimden yararlanırlar.

ÜYE KİMLİK KARTI NASIL ALABİLİRİM?

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üye işyeri yetkilileri nüfus cüzdan fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğraf ile birlikte Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na başvuru yapmaları halinde üye kimlik kartlarını alabilirler.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası web sitesi www.satso.org.tr adresindeki üye kimlik kartımı istiyorum kısmını tıklayarak nüfus cüzdanını ve 1 adet vesikalık fotoğrafını taratarak şirket bilgileri ile birlikte elektronik ortamda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na göndermeleri sonucunda üye kimlik kartları hazırlanır ve isteğe göre adrese gönderilebileceği gibi Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan da teslim alabilir.

Önemli Not: Ticaret ve Sanayi Odası üye kimlik kartına sahip işletme yetkilileri TOBB’nin Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu konaklama yerlerinden, otellerden de indirimli olarak yararlanabilirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın